Uwaga na podróbki
Uwaga na podróbki
NOWOŚCI
08.12.2016

Wszystkich użytkowników naszych produktów oraz tych, którzy w najbliższym czasie planują zakup głośnika bezprzewodowego informujemy, że w sprzedaży pojawiły się podrabiane głośniki JBL Charge 3. Dobra wiadomość jest taka, że w prosty sposób można je rozpoznać. Poniżej zamieszczamy krótki przewodnik w tym temacie.

 

Przewodnik – jak sprawdzić autentyczność głośnika JBL Charge 3

 

1. Na oryginalnym głośniku powinna być naklejka importera na opakowaniu. 

 

 

2. Oryginalny głośnik posiada numery seryjne, a na klapce chroniącej gniazda ma wytłoczony napis Charge3 oraz oznaczenia związane z normami UE.

 

 

3. Oryginalny JBL Charge 3 waży 800 g, a podrabiany o około 1/3 mniej.

4. Oryginalny głośnik NIE POSIADA gniazda karty SD/micro SD i różni się ułożeniem gniazd.

 

 

5. Splot maskownicy jest różny w głośniku oryginalnym i podrabianym.

6. Jeśli powyższe informacje nie dadzą pewności czy głośnik jest oryginalny czy podrabiany, najlepszym sposobem weryfikacji jest umieszczenie go w naczyniu z wodą na około 10-20 minut. Oryginalny głośnik JBL Charge 3 jest w pełni wodoodporny i będzie cały czas odtwarzał muzykę, natomiast podrabiane w większości nie przetrwają tej próby. Wówczas sprzedawca jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy.

 

Poniżej prezentujemy film dostępny w Internecie, na którym pokazano różnice pomiędzy oryginalnym a podrobionym JBL Charge 3:

 

 
Jeśli byłeś narażony na tego typu przestępstwo, a sprzedawca zwróci Ci pieniądze, to prześlij nam wykonane wcześniej zdjęcie podrobionego głośnika oraz dowód jego zakupu na adres: info@jbl.com.pl. My sprzedamy Ci wówczas oryginalny głośnik.