Twój muzyczny profil to…?
Twój muzyczny profil to…?
NOWOŚCI
02.07.2014

Próbowaliście kiedyś stworzyć swój muzyczny profil? I nie chodzi tu, bynajmniej, o rodzaj słuchanej muzyki. Proponujemy dzisiaj zupełnie inne podejście do tematu – krótką analizę tego, gdzie najczęściej towarzyszy nam ulubiona muzyka i z czego powinniśmy jej słuchać. Bo przecież w dzisiejszym świecie, szczególnie w czasie wakacyjnych podróży, mobilność bywa cechą nadrzędną…

 

Zacznijmy od stosunkowo prostego pytania: jak lubisz spędzać wolny czas? Wyobraź sobie długi, ciepły, letni wieczór albo zbliżający się wolny weekend. Co zamierzasz z nim zrobić? Uprawiasz wyczynowo sport? A może preferujesz długi spacer? Lub po prostu spotykasz się ze znajomymi i razem grillujecie w przydomowym ogródku albo nad jeziorem? Jedno jest pewne – prawie zawsze towarzyszy Ci ulubiona muzyka. Warto zatem zabrać ją ze sobą. Ale jak?

Przypadek pierwszy: uwielbiasz sport. Nie ten kanapowy, ale wyczynowy. Biegasz, jeździsz na rowerze albo trenujesz na siłowni. Z pewnością cenisz sobie energizujące, motywujące dźwięki, ale do tej pory nie znalazłeś idealnego zestawu słuchawkowego, bo Twoje wymagania są wysokie. W tym przypadku słuchawki sportowe z serii JBL Reflect mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Dostępne w wersji standardowej (z kablem o regulowanej długości) lub w wersji z technologią Bluetooth®, gdzie jedynym przewodem jest ten, który łączy ze sobą głośniki, są stworzone dla aktywnych, wymagających ludzi. Słuchawki doskonale dopasowują się do kanałów usznych i nie wypadają w trakcie treningów. Ergonomiczne końcówki oraz wkładki douszne umieszczono pod kątem, a wbudowane magnesy utrzymują je w stanie gotowości, gdy aktualnie nie są używane – owijają się wówczas dookoła szyi i łączą. Jasne, odblaskowe kolory przewodu są widoczne niezależnie od warunków – nawet nocą, przy słabym oświetleniu. Dodatkowo, co niezwykle istotne dla sportowców, konstrukcja słuchawek odporna jest na pot.

Przypadek drugi: nie potrafisz usiedzieć w domu, ale tak naprawdę najbliższe są Ci długie spacery albo podróże. Najlepiej samotne, w towarzystwie ulubionej muzyki. Doskonałym rozwiązaniem będą wówczas jedne ze słuchawek najnowszej serii AKG Y (AKG Y40, AKG Y45BT lub AKG Y55). To lekkie słuchawki nauszne, które zapewniają czyste i prawdziwie inspirujące brzmienie, a co ważne – idealnie sprawdzają się w podróży. Zamknięte muszle izolują dźwięki otoczenia pozwalając na pełny relaks i skupienie na muzyce. Odłączany przewód o długości 1,2 m oraz mechanizm składania 3D-Axis i miękki futerał zapewniają łatwość transportu i przechowywania słuchawek, które stworzono z myślą o użytkowaniu w warunkach zewnętrznych. Trwałe, precyzyjne, wygodne, lekkie, elastyczne, kompaktowe – po prostu w sam raz dla Ciebie!

Przypadek trzeci: masz w sobie ten dar, który nieustannie przyciąga do Ciebie ludzi. Uwielbiasz kiedy przyjaciele wpadają z zapowiedzianą lub niezapowiedzianą wizytą. Dobrze się bawicie i potraficie skrzyknąć na spontanicznego grilla lub z wyprzedzeniem planujecie weekendowy wypad nad jezioro. W pewnym momencie zawsze pojawia się jednak to niezwykle istotne pytanie: kto bierze ze sobą głośniki i jakie? JBL Flip 2 lub JBL Pulse są tu idealną odpowiedzią. To niezwykle poręczne kolumny przenośne (JBL Flip 2 to jedynie 6,5x16 cm, a JBL Pulse to 7,6x18,2 cm), z których każda wyposażona została w dwa wysokiej jakości głośniki o średnicy 40 mm oraz wbudowany specjalny port basu. Dzięki temu wydobywający się z nich dźwięk jest czysty i wierny, charakterystyczny dla produktów firmy JBL. A co je wyróżnia? JBL Flip 2 gwarantuje nam około pięć godzin bezprzewodowego odtwarzania muzyki, a dzięki wbudowanemu mikrofonowi oraz technologii eliminacji zniekształceń i szumów SoundClear, może też pełnić funkcję systemu głośnomówiącego. Natomiast JBL Pulse, oprócz tego, że jest głośnikiem przenośnym, może jeszcze wyświetlać programowalne pokazy świetlne, które ożywią każde spotkanie. Fabrycznie zaprogramowanych jest pięć motywów świetlnych, a znacznie więcej można ich pobrać. Równocześnie pozostaje pole do popisu dla kreatywnych, którzy samodzielnie mogą programować wzory, jasność i dobór kolorów. Wbudowany akumulator umożliwia pięć godzin odtwarzania muzyki ze światłami lub dziesięć godzin muzyki bez świateł.

A zatem, którym typem jesteś i gdzie najczęściej towarzyszy Ci muzyka? A przede wszystkim – czy masz odpowiedni dla siebie sprzęt grający, który możesz zabrać wszędzie? Jeśli nie, to właśnie czas wakacji może być doskonałym momentem, by obdarować się takim prezentem. W końcu każda okazja jest dobra, by sprawić sobie przyjemność.

 

 

DANE TECHNICZNE

JBL Reflect – słuchawki sportowe

Przetwornik dynamiczny 8,5 mm typu premium

Pasmo przenoszenia: 10Hz – 22kHz

Złącze: jack 3,5 mm lub łączność Bluetooth®

Cena: 239 zł (JBL Reflect) i 399 (JBL Reflect BT)

Seria AKG Y – słuchawki

AKG Y40

Pasmo przenoszenia: 16 Hz do 22 kHz

Masa netto (bez przewodu): 133 g

Główne złącze: wtyczka typu jack 3,5 mm

Cena: 419 zł

AKG Y45BT

Pasmo przenoszenia: 17 Hz do 20 kHz

Masa netto (bez przewodu): 149,5 g

Główne złącze: gniazdo typu jack 3,5 mm

Cena: 649 zł

AKG Y55

Pasmo przenoszenia: 16 Hz do 24 kHz

Masa netto (bez przewodu): 450 g

Główne złącze: pozłacana wtyczka typu jack 3,5 mm

Cena: 499 zł

 

JBL Flip 2 – głośnik przenośny

Pasmo przenoszenia: 100 Hz – 20 kHz

Bluetooth

Masa: 405 g

Cena: 599  zł

 

JBL Pulse – głośnik przenośny

Pasmo przenoszenia: 100Hz – 20KHz

Typ wejścia: gniazdo stereofoniczne 3,5 mm

Bluetooth

Masa: 536 g

Cena: 899 zł