Revel Concerta 2 M16
Revel Concerta 2 M16
NOWOŚCI
19.11.2018

Revel Concerta 2 M16 to kolumna podstawkowa 2-drożna z obudową typu bass-reflex z portem umieszczonym z tyłu. Charakteryzuje się doskonałym, precyzyjnym brzmieniem oraz wyrafinowanym, eleganckim wyglądem i nowym kształtem obudowy, która lakierowana jest na wysoki połysk.

 

O kolumnie podstawkowej Revel Concerta 2 M16 zrobiło się ostatnio głośno ze względu na przyznaną nagrodę – pięć gwiazdek brytyjskiego magazynu „What Hi-Fi?”. Jak zapewniają redaktorzy magazynu. Są to „jedne z najlepszych kolumn, które kiedykolwiek były testowane w zakresie cenowym poniżej 1000 £”.

Revel Concerta 2 M16 wykorzystuje 1-calowy aluminiowy przetwornik wysokotonowy z akustycznym falowodem pochodzący z serii Revel Performa 3, dzięki czemu dostarcza neutralne i precyzyjne w każdym szczególe wysokie pasmo przenoszenia. Głośniki wysokotonowe współpracują z nowym, opatentowanym falowodem czwartej generacji (Acoustic Lens Waveguide), który optymalizuje połączenie między przetwornikiem wysokotonowym a wooferem oraz poprawia wydajność pozaosiową dla czystszego i bardziej spójnego odsłuchu szerokiej sceny muzycznej. Na nowo zaprojektowane woofery wyposażono w aluminiowe stożki, które pomagają utrzymać zniekształcenia na minimalnym poziomie poprzez poprawę sztywności bez zwiększenia masy. W konsekwencji otrzymujemy przetworniki, które zachowują się jak idealne tłoki w całym zakresie działania.

Revel Concerta 2 M16 zaprojektowano przy użyciu komputerowo optymalizowanych przetworników i punktów podziału w zwrotnicach. Rezultatem jest zoptymalizowany odsłuch z wiernym odbiciem i realistyczną, rozległą sceną muzyczną, a także wrażeniami odsłuchu surround dla utworów muzycznych czy filmów.

 

Specyfikacja techniczna:

Przetwornik wysokotonowy: 1" aluminiowy z falowodem akustycznym

Przetwornik niskotonowy: 6.5" z aluminiową membraną

Zalecana moc wzmacniacza: 50 – 120 W

Częstotliwość podziału: 2.1 kHz

Impedancja nominalna: 6

Efektywność: 86 dB (2.83 V/ 1 m)

Wymiary pojedynczej kolumny (W x S x G): 37,5 x 21,8 x 27,3 cm

Waga: 7,3 kg

Sugerowana cena detaliczna: 1890 zł/ sztukę