Revel Concerta 2
Revel Concerta 2
NOWOŚCI
22.02.2016

Revel Concerta 2 to nowa, pełna linia kolumn kina domowego zaprojektowana i zmodernizowana tak, by dostarczać znakomite brzmienie oraz wyznaczać nowe standardy wśród kolumn high-endowych. Oprócz doskonałego, precyzyjnego brzmienia, Revel Concerta 2 charakteryzuje się wyrafinowanym, eleganckim wyglądem i nowym kształtem obudowy z wykończeniem na wysoki połysk.

 

Seria Revel Concerta 2 to aż sześć różnych modeli:

  • F36 – 2,5-drożna kolumna podłogowa (1-calowy tweeter, trzy 6,5-calowe woofery)

  • F35 – 2,5-drożna kolumna podłogowa (1-calowy tweeter, trzy 5,25-calowe woofery)

  • M16 – 2-drożny monitor podstawkowy (1-calowy tweeter, 6,5-calowy woofer)

  • C25 – 2,5-drożny głośnik centralny (1-calowy tweeter, dwa 5,25-calowe woofery)

  • S16 – 2-drożny głośnik surround (1-calowy tweeter, 6,5-calowy woofer)

  • B10 – potężny subwoofer (10-calowy woofer, wbudowany wzmacniacz 800 Watt).

 

- Nasza seria Concerta 2 nie jest po prostu odświeżona. Została wyposażona w technologie i komponenty, które zaczerpnięto bezpośrednio z naszych uznanych i cenionych kolumn Performa 3 oraz w szereg zupełnie nowych rozwiązań – mówi Jim Garret, dyrektor Marketing and Product Management, HARMAN Luxury Audio Group. – Rezultatem jest istotny krok naprzód w estetyce, brzmieniu oraz reprodukcji muzyki kina domowego oraz dostępności dźwięku high-end dla szerokiego grona odbiorców – kontynuuje.

 

Seria Concerta 2 wykorzystuje 1-calowy aluminiowy przetwornik wysokotonowy z akustycznym falowodem pochodzący z serii Revel Performa 3, by dostarczać neutralne i precyzyjne w każdym szczególe wysokie pasmo przenoszenia. Głośniki wysokotonowe współpracują z nowym, opatentowanym falowodem czwartej generacji (Acoustic Lens Waveguide), który optymalizuje połączenie między przetwornikiem wysokotonowym a wooferem oraz poprawia wydajność pozaosiową dla czystszego i bardziej spójnego odsłuchu szerokiej sceny muzycznej.

 

Na nowo zaprojektowane woofery wyposażono w aluminiowe stożki, które pomagają utrzymać zniekształcenia na minimalnym poziomie poprzez poprawę sztywności bez zwiększenia masy. W konsekwencji otrzymujemy przetworniki, które zachowują się jak idealne tłoki w całym zakresie działania, co jest kwestią fundamentalną dla marki Revel.

 

Każdy model Revel Concerta 2 zaprojektowano przy użyciu komputerowo optymalizowanych przetworników i punktów podziału w zwrotnicach, a rezultatem jest zoptymalizowany odsłuch z wiernym odbiciem i realistyczną, rozległą sceną muzyczną, a także wrażeniami odsłuchu surround dla utworów muzycznych czy filmów. By uzyskać najlepszy w swojej klasie poziom odsłuchu kolumny były poddawane testom „double-blind” w Northridge, w stanie California w USA, gdzie mieści się jedyne w swoim rodzaju laboratorium koncernu Harman łączące w sobie naukę i sztukę projektowania głośników poprzez odpowiednie odsłuchy.

 

Kolumny serii Concerta 2 zostały stworzone zgodnie z najwyższymi standardami. Ich obudowa wykonana jest z płyt MDF o grubości ¾ cala z nierównoległymi ściankami bocznymi w calu zniwelowania wewnętrznych fal pionowych. Obudowa posiada specjalne wzmocnienia na krawędziach, by zredukować jej wpływ na zabarwienie brzmienia. Najwyższej jakości wewnętrzne wyposażenie i okablowanie są używane wszędzie, włączając pozłacane wielokanałowe terminale umożliwiające stosowanie różnych końcówek przewodów głośnikowych.

 

Zakrzywione ścianki obudowy w kolumnach serii Concerta 2 nadają bardziej kompaktowy, opływowy kształt, co jest dodatkowo akcentowane poprzez matowe czarne wykończenia wokół przetworników, matowe czarne falowody tweetera z kontrastującym wytłoczonym logo oraz zdejmowaną maskownicę montowaną magnetycznie z logotypem ze szczotkowanego metalu. Brak widocznych elementów łączeń na żadnych zewnętrznych powierzchniach. Kolumny dostępne będą od marca 2016 roku w dwóch wersjach kolorystycznych wykończonych na wysoki połysk – białej i czarnej. Doskonale wpasowują się w każdy system kina domowego oraz przestrzeń salonu. Revel Concerta 2 pasują do różnych konfiguracji muzycznych i kina domowego, począwszy od kompaktowych dwukanałowych systemów muzycznych, aż po rozbudowany system kina domowego surround.

 

Kolumny serii Revel Concerta 2 dostępne są na polskim rynku od lutego 2016 roku.