Nowe subwoofery serii JBL S3
NOWOŚCI

Nowe subwoofery serii JBL S3 każdemu pozwolą poczuć się jak w fotelu kierowcy. JBL wierzy, że w kwestii jakości brzmienia nie ma miejsca na kompromisy, a nowa seria subwooferów jest bezkompromisowym wcieleniem tej tezy w życie.

 

Nowa seria subwooferów JBL daje gwarancję, że nie trzeba iść na kompromis pomiędzy jakością brzmienia oraz elastycznością montażu. Wszystko to dzięki najwyższej jakości odsłuchowi z funkcjonalnością SSI™ (Selectable Smart Impedance). To opatentowana technologia przełączania impedancji, która pozwala wybrać jej optymalną wartość dla danego systemu – 2 lub 4 Ohmy. Istotnym rozwiązaniem jest tutaj również chłodzenie cewki za pomocą powietrza, co zwiększa jej moc ciągłą oraz niezawodność. Ponadto przewymiarowanie wspomnianej cewki dźwiękowej pozwala jej obsługiwać więcej mocy niż zwykłe dwucalowe cewki. W konsekwencji otrzymujemy więcej mocy, więcej niezawodności i więcej elastyczności, bez godzenia się na kompromisy!

Większość systemów car audio zaprojektowanych jest dla konkretnej wartości impedancji. Są to z reguły 2 lub 4 Ohmy. JBL proponuje w tym zakresie szczególne rozwiązanie – podwójną impedancję SSI™ (Selectable Smart Impedance), którą zmieniać można za pomocą przełącznika. To ekskluzywne rozwiązanie, niedostępne u żadnych innych producentów, pozwala konfigurować wartość impedancji zależnie od potrzeb systemu poprzez proste przyciśnięcie przełącznika.

Chłodzenie cewki dźwiękowej powietrzem znacznie zwiększa jej moc ciągłą i poprawia niezawodność poprzez pracę z prądem powietrza. Woofer pompuje powietrze kanalikami wykorzystując ruch membrany za cewką, dzięki czemu wewnętrzna i zewnętrzna powierzchnia cewki jest wystawiona na pęd przepływającego powietrza. To wyjątkowa konstrukcja chłodzenia niespotykana wśród innych rozwiązań dostępnych na rynku.

Przewymiarowanie cewki dźwiękowej na trzy cale (75 mm) dowodzi, że subwoofer nie musi mieć wielkiej wagi, by generować potężne brzmienie. W ten sposób uzyskujemy moc większą niż w konwencjonalnych cewkach dwucalowych, a zarazem cewka jest lżejsza niż ta czterocalowa. Takie rozwiązanie daje nam idealną równowagę pomiędzy obciążeniem cieplnym a niską masą.

Moc to siła napędowa każdego subwoofera, a zatem przyłącza w urządzeniach serii JBL S3 pomieszczą przewód o przekroju do 8,37mm2 na sekcję), które zapewniają niski opór i niewielką stratę mocy nawet przy długich przewodach. To gwarantuje, że subwoofer, a tym samym również muzyka odtwarzana w samochodzie, mieć będzie moc, której potrzebuje.

 

 

 

Specyfikacja techniczna

 

S3-1024

Subwoofer 10" (250mm)

Moc ciągła: 450W RMS

Moc szczytowa: 1350 W

Czułość (@ 2.83V): 91 dB

Pasmo przenoszenia: 30Hz – 175Hz

Średnica cewki: 3" (75mm)

Impedancja: 2 lub 4 Ohmy

Średnica otworu montażowego: 9-7/16" (239mm)

Głębokość montażu: 6-15/16" (175mm)

Cena: 749 zł

 

S3-1224

Subwoofer 12" (300mm)

Moc ciągła: 500W RMS

Moc szczytowa: 1500W

Czułość (@ 2.83V): 92 dB

Pasmo przenoszenia: 25Hz – 175Hz

Średnica cewki: 3" (75mm)

Impedancja: 2 lub 4 Ohmy

Średnica otworu montażowego: 11-1/8" (282mm)

Głębokość montażu: 7" (177mm)

Cena: 849 zł