Nagrody EISA 2018-2019 przyznane!
Nagrody EISA 2018-2019 przyznane!
NOWOŚCI
17.08.2018

Sierpień, lato w pełni i gorąca atmosfera związana z corocznym przyznaniem nagród EISA. Od ponad 30 lat stanowią one niezwykle pożądane i prestiżowe wyróżnienia przyznawane w dziedzinie sprzętu audiowizualnego. W tym roku koncern HARMAN może poszczycić się aż czterema nagrodami! Wyróżnienia otrzymały: słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją szumów AKG N700NC, bezprzewodowe słuchawki douszne JBL Endurance DIVE, głośnik przenośny JBL Xtreme 2 oraz głośnik smart Harman Kardon Citation 500.

 

Wiosną każdego roku redakcje pism zrzeszonych w ramach stowarzyszenia zgłaszają swoje nominacje, po dwie w każdej kategorii. Muszą one być poparte testem, który już został przeprowadzony i można go przedstawić pozostałym. Zgłaszane produkty muszą być nowościami z danego roku, a ich przewidywany czas funkcjonowania na rynku nie może być krótszy niż rok. Wśród szczęśliwych zwycięzców w tym roku znalazły się aż cztery produkty koncernu Harman: słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją szumów AKG N700NC, bezprzewodowe słuchawki douszne JBL Endurance DIVE, głośnik przenośny JBL Xtreme 2 oraz głośnik smart Harman Kardon Citation 500. Wszystkie nagrodzone produkty będzie można zobaczyć na stoisku koncernu Harman w ramach tegorocznej wystawy IFA 2018 (od 31 sierpnia do 5 września br.).

AKG N700NC to bezprzewodowe słuchawki nauszne z aktywną redukcją szumów. W uzasadnieniu nagrody EISA 2018-2019 w kategorii Słuchawki z Redukcją Szumów 2018–2019 czytamy: AKG doskonali technikę komunikacji bezprzewodowej, jak też adaptacyjnej eliminacji hałasu (ANC). Słuchawki N700NC brzmią w każdym calu tak dobrze, jak wyglądają. Poduszki z pamięcią kształtu zapewniają komfort podczas najdłuższych lotów, swobodę wyboru pomiędzy zanurzeniem się tylko w muzyce, w całkowitej izolacji, a kontaktem ze światem (za dotknięciem przycisku). Tryby bezprzewodowe są łatwo sterowane aplikacjami AKG, a bateria o wysokiej pojemności oferuje 20 godzin bezprzewodowej pracy (przy włączonym ANC) lub 36 godzin z przewodem. Nieplączący się kabel (w tekstylnym oplocie) można odpiąć, słuchawki złożyć na płasko i schować do pokrowca. Doskonały kompan podróży.

JBL Endurance DIVE to bezprzewodowe słuchawki sportowe do pływania, choć nie tylko. W uzasadnieniu nagrody EISA 2018-2019 w kategorii Europejskie Słuchawki Douszne 2018–2019 czytamy: Jest wiele słuchawek bezprzewodowych, ale ile z nich może z tobą pływać? Endurance DIVE są nie tylko wodoodporne, co potwierdza certyfikat IPX7, lecz dzięki konstrukcji typu „TwistLock” trzymają się uszu, bez względu na to, jak długo biegniesz, jak wysoko skaczesz lub jak szybko płyniesz. Podłącz Endurance DIVE do twojego smartfona za pomocą Bluetooth lub wykorzystaj wbudowane 1 GB pamięci, pozwalające zapisać 200 nagrań. Do 8 godzin pracy z jednego pełnego naładowania lub 1 godzina po szybkim, 10-minutowym podłączeniu – te słuchawki są perfekcyjnie przygotowane na ekstremalne sytuacje.

JBL Xtreme 2 to bezprzewodowy głośnik przenośny Bluetooth. W uzasadnieniu nagrody EISA 2018-2019 w kategorii Europejski Głośnik Przenośny 2018–2019 czytamy: JBL kontynuuje rozwój głośników bezprzewodowych, wprowadzając w tym sezonie model Xtreme 2. Akumulator 10 000 mAh wystarcza na 15 godzin pracy, podczas gdy certyfikat wodoodporności (IPX7) gwarantuje nieprzerwaną zabawę na plaży lub na basenie. Mocna obudowa z metalową podstawą, otwieracz do butelek przymocowany na pasku do przenoszenia... Xtreme 2 będzie niezawodnym towarzyszem przez całą noc. Dźwięk jest imponujący – para membran biernych dostarcza krzepki bas, a układ JBL Connect+ pozwala na momentalną synchronizację z innymi głośnikami JBL-a.

Harman Kardon Citation 500 to bezprzewodowy głośnik smart. W uzasadnieniu nagrody EISA 2018-2019 w kategorii Europejski Głośnik Smart 2018–2019 czytamy: Harman Kardon przypomniał o swoim legendarnym produkcie – Citation – nadając taką nazwę zupełnie nowemu urządzeniu: luksusowemu głośnikowi bezprzewodowemu. Citation 500, obleczony ekskluzywną tkaniną, pochodzącą z duńskiej firmy designerskiej Kvadrat, wygląda świetnie i gra podobnie. Stereofoniczny, dwudrożny system głośnikowy, wspierany membraną bierną, wypełnia dźwiękiem nawet duże pomieszczenie, a jego kultura i detaliczność są na poziomie spodziewanym po tej firmie. Wyróżniającą cechą jest bezbłędna integracja Google Assistant, pozwalająca sterować głosem. Citation 500 staje się też sercem „smart domu”, przekazując komendy do urządzeń kompatybilnych z Google Assistant lub Chromecast. Bystry i stylowy.

EISA (ang. European Imaging and Sound Association), czyli Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku zrzesza 50 magazynów z 20 krajów europejskich. Nagroda, którą przyznaje co roku, wręczana jest w różnych kategoriach. Podstawą członkostwa w Stowarzyszeniu jest wydawanie miesięcznika drukowanego, a nie tylko w wersji elektronicznej, a członkami EISA są redaktorzy naczelni magazynów, a nie ich wydawcy. To właśnie redaktorzy naczelni tworzą grono jurorów przyznawanej corocznie nagrody.