Lexicon MC-10
NOWOŚCI

Procesor dźwięku przestrzennego Lexicon MC-10 to kolejny nowy produkt Lexicona. Najwyższa precyzja brzmienia, nowoczesne rozwiązania inżynieryjne i najnowsze technologie dają gwarancję wyjątkowej jakości dźwięku oraz obrazu w prywatnym kinie domowym. Wisienką na torcie jest obsługa formatów dźwięku przestrzennego Dolby ATMOS i DTS: X 3D, system korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live® orazsystem dźwięku przestrzennego Logic7 Immersion™.

 

Lexicon MC-10 został zaprojektowany z najwyższą starannością i dbałością, by najważniejsze komponenty systemu AV klasy premium zostały wykonane z maksymalną efektywnością. Wyeliminowano zbędne połączenia i funkcje oraz skoncentrowano zasoby, aby utrzymać najlepszą w klasie integralność i przetwarzanie sygnału audio i wideo, a także bezkompromisowe zbalansowane oraz single-ended wyjścia analogowe, które mogą być używane równocześnie. Procesor Lexicon MC-10 został wyposażony również w HDMI 2.0a z HDCP 2.2 4K „Ultra HD” i 3D oraz kompatybilność z Dolby Vision.

Audiofilski przetwornik DAC Cirrus CS42528 24 Bit/ 192 kHz, korektor akustyki pomieszczenia Dirac Live®, wyjątkowa dynamika i niskie zniekształcenia zapewniają czyste brzmienie muzyki i filmów. Opatentowany przez Harman system Logic 7 Immersion™ pozwala słuchaczowi otoczyć się bogatym i naturalnym trójwymiarowym dźwiękiem. Elastyczna konfiguracja, Spotify Connect i druga strefa z dźwiękiem, wideo 4K, sterowaniem podczerwienią, triggerami oraz wyjściami XLR i RCA sprawiają, że Lexicon MC-10 to doskonały wybór. Układ analogowy na wejściach i wyjściach jest zoptymalizowany pod kątem niezrównanego zakresu dynamiki, ultra niskich zniekształceń i niezrównanej czystości dźwięku.

Dzięki dekodowaniu Dolby Atmos 7.1.4 i DTS: X 11.1, zbalansowanym wyjściom XLR, niezależnej drugiej strefie z wideo i triggerami, a także kontroli RS232, Ethernet i IR, procesor MC-10 oferuje wyjątkową elastyczność i wygodę. Lexicon ma bogatą historię w profesjonalnym cyfrowym przetwarzaniu dźwięku, a produkty tej marki znajdują się w znakomitej większości światowej klasy studiów nagraniowych. W modelu MC-10 wykorzystano autorski systemem Logic7 Immersion™, który w pełni wykorzystuje głośniki górne z zadziwiającym naturalnym trójwymiarowym dźwiękiem. Dzięki temu Logic 7 Immersion™ zapewnia wrażenia muzyczne, które sprawią, że użytkownik czuje się jak w sali koncertowej, czy studiu z muzykami. Jest to subtelność brzmienia osiągnięta bez poczucia psychoakustycznej obróbki czy efektów. Dolby Vision™ to udoskonalony HDR. Korzystając z tej samej technologii, co najbardziej zaawansowane kino, Dolby Vision™ zapewnia lepszy obraz dzięki wyższej zawartości i lepszej wydajności wyświetlania na telewizorze. Ponieważ technologia Dolby Vision jest preferowaną technologią HDR dla dużych studiów filmowych, twórców i dostawców usług OTT, zapewnia dostęp do większej liczby programów i filmów, które chce się oglądać w HDR.

Lexicon emanuje luksusem i charakteryzuje się rozpoznawalną industrialną stylistyką. Znajdujący się na froncie półcalowy, gruby panel prezentuje się odważne i wykonany jest ze szczotkowanego, anodyzowanego aluminium. Towarzyszy mu solidne, 2-calowe aluminiowe pokrętło zapewniające kontrolę głośności, a także płynne i nieskomplikowane wprowadzanie danych. Obok znajduje się geometryczna matryca przycisków ułożonych w dwa rzędy. Opcje menu panelu frontowego są wyświetlane na 32-znakowym wyświetlaczu, w klasycznym niebieskim kolorze, dobrze znanym miłośnikom marki Lexicon. Ikoniczne logo jest głęboko frezowane w aluminium tworząc poczucie solidności.

 

Specyfikacja techniczna

Wejścia liniowe stereo

Maksymalne wejście 4.5V RMS

Czułość nominalna 1V, 2V, 4V (regulowana przez użytkownika)

Impedancja wejściowa 47kΩ

Stosunek sygnału do szumu (A-wtd ref 100W) normal / stereo direct 100dB / 120dB

Pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz +/- 0,1dB

 

Wyjścia przedwzmacniacza

Nominalny poziom wyjściowy 1V RMS

Impedancja wyjściowa 560Ω

THD + N (20Hz-20kHz) -100dB

 

Wyjście słuchawkowe

Maksymalny poziom wyjściowy do 32Ω 2VRMS

Impedancja wyjściowa <5Ω

 

Ogólne

Napięcie sieciowe 110-120 V lub 220-240 V, 50-60 Hz

Zużycie energii (maksymalnie) 50W (rozpraszanie ciepła około 170 BTU / godzinę)

Zużycie energii (bezczynność, typowa) 50W (rozpraszanie ciepła około 170 BTU / godzinę)

Zużycie energii (czuwanie) <0,5W

Wymiary W x D (łącznie z zaciskami głośnikowymi) x H (łącznie z nóżkami) 433 x 425 x 171 mm

Waga (netto) 10,25 kg

Waga (w opakowaniu) 14,25 kg

 

Sugerowana cena detaliczna: 25 900 zł