JBL Tuner
JBL Tuner
NOWOŚCI
11.06.2019

Mniej więcej za dwa tygodnie, 23 czerwca, przypada święto wszystkich Ojców. Wielu zastanawia się już co kupić Tacie na tę okoliczność. Jednym z ciekawszych pomysłów może być JBL Tuner – przenośny głośnik Bluetooth z radiem DAB/DAB+/FM (UKF).Potężny dźwięk i czysty sygnał radiowy w każdym miejscu.

 

Bywa tak, że z kupnem prezentu dla Taty jest problem i ciężko znaleźć coś zaskakującego i funkcjonalnego na tę okoliczność. Z pomocą przychodzi tutaj JBL, który w swojej ofercie posiada przenośny głośnik Bluetooth z radiem DAB/DAB+/FM (UKF)o wyrazistym i potężnym dźwięku cyfrowym. To JBL Tuner, świetny pomysł na prezent. Dzięki kompaktowej konstrukcji i wbudowanemu akumulatorowi wystarczającemu na 8 godzin odtwarzania, można cieszyć się ulubionymi utworami i stacjami radiowymi w każdym miejscu. Jeśli brak akurat odbioru cyfrowego, urządzenie przełączyć można na radio FM (UKF). Podświetlony ekran LCD ułatwia przegląd i rozpoznanie stacji radiowej, a 5 bezpośrednich przycisków pamięci umożliwia przypisanie i szybkie wybranie spośród 5 zapisanych stacji radia cyfrowego i 5 zapisanych stacji radia analogowego. Wbudowane radio DAB/DAB+ pozwala cieszyć się wyborem stacji radiowych i krystalicznie czystym dźwiękiem radia cyfrowego, natomiast cyfrowy tuner FM (UKF) zapewnia dostęp do tradycyjnych stacji radiowych FM z RDS.

Dodatkowo głośnik wyposażony został w Bluetooth. W ten sposób można bezprzewodowo przesyłać wysokiej jakości strumień audio ze smartfona lub tabletu i słuchać ulubionej muzyki ze swojego telefonu.

Wbudowany akumulator zapewnia do 8 godzin odtwarzania, a podświetlony wyświetlacz LCD pozwala łatwo przewijać szczegóły ulubionych stacji radiowych. Pięć bezpośrednich przycisków pamięci DAB i FM umożliwia zapamiętanie pięciu ulubionych stacji. JBL Tuner jest dostępny w białej i czarnej wersji kolorystycznej, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 429 zł.

 

Specyfikacja techniczna

Przetwornik: 1 x 44,5 mm

Pasmo przenoszenia: 85 Hz – 20 kHz

Zakres częstotliwości DAB: 174,928 MHz – 239,200 MHz (pasmo III)

Zakres częstotliwości FM: 87,5 MHz – 108 MHz

Wersja Bluetooth: 4.2

Obsługiwane profile: A2DP V1.2, AVRCP V1.5

Moc znamionowa: 5 W RMS

Stosunek sygnału do szumu: > 80 dB

Rodzaj akumulatora: litowo-jonowopolimerowy (3,7 V, 2000 mAh)

Czas ładowania akumulatora: 3,5 godziny

Czas odtwarzania muzyki: do 8 godzin (zależnie od głośności i odtwarzanych treści)

Moc nadajnika Bluetooth: 0 – 9 dBm

Zakres częstotliwości nadajnika Bluetooth: 2,402–2,480 GHz

Modulacja nadajnika Bluetooth: GFSK/DQPSK/8DPSK

Wymiary: 165 x 66 x 66 mm

Masa: 445 g

Sugerowana cena detaliczna: 429 zł