JBL L82 Classic z pomarańczowymi maskownicami
NOWOŚCI

Dostępne na polskim rynku od czerwca br. kolumny podstawkowe JBL L82 Classic właśnie pojawiły się w wersji z pomarańczowymi maskownicami, z którymi prezentują się pięknie i nawiązują do koloru marki.

 

JBL L82 Classic to kompaktowy dwudrożny monitor wyposażony w zaawansowane technologie akustyczne JBL, które dodatkowo wspierane są przez maskownice z pianki Quadrex. Jak zauważono w recenzji kolumn zamieszczonej w magazynie „Hi Fi Class” (07/2020): „(…) maskownice to swego rodzaju ustroje akustyczne, umożliwiające głośnikom wspiąć się na wyżyny brzmieniowe.” Nowoczesne komponenty akustyczne zapewniające oszałamiający dźwięk w połączeniu z kultowym stylem retro z oryginalną obudowę z forniru z drewna orzechowego sprawiają, że kolumny podstawkowe JBL L82 Classic stają się nie lada gratką dla wszystkich fanów high-endowego brzmienia.

Zgodnie z tradycją 8-calowych 2-drożnych głośników JBL, L82 Classic z pewnością staną się ulubieńcem słuchaczy na całym świecie. Aby uzyskać nieskazitelne i szczegółowe wysokie częstotliwości, L82 Classic wykorzystuje 1-calowy (25 mm) głośnik wysokotonowy z tytanu w połączeniu z falowodem – te same urzekające komponenty wysokiej częstotliwości, które można znaleźć w większym L100 Classic. Tłumik wysokiej częstotliwości typu L-pad pozwala użytkownikowi dostosować dźwięk do własnych potrzeb. Jako konstrukcja 2-drożna, L82 Classic wykorzystuje potężny 8-calowy (200 mm) woofer z białym stożkiem wykonanym z czystej celulozy i odlewanym koszem pracującym w obudowie typu bass-reflex z dostrojonym z przodu portem. Pomimo swojego niewielkiego rozmiaru, L82 Classic zapewnia dynamiczny i autorytatywny dźwięk nawet w większych przestrzeniach. Akcesoria w postaci stojaków podłogowych JS-80 pozwalają na wolnostojące ustawienie L82 Classic, z kolumną lekko odchyloną do tyłu, aby skupić dźwięk na pozycji odsłuchu w taki sam sposób, jak w przypadku stojaków podłogowych JS-120 z L100 Classic.

 

Specyfikacja techniczna:

Specyfikacja techniczna:

Impedancja: 8 Ω

Zalecana moc wzmacniacza: 25–125 W RMS

Czułość (2,83 V / 1 m): 88 dB

Pasmo przenoszenia: 44 Hz – 40 kHz (-6 dB)

Częstotliwość podziału: 1,7 kHz

Sterowanie: kontrola poziomu HF

Typ wejścia: podwójne pozłacane terminale głośnikowe

Wykończenie: oryginalna obudowa z forniru orzechowego

Wymiary z kratką (wys. X szer. X gł.): 472,4 x 280,5 x 315,44 mm

Waga: 12,7 kg

Sugerowana cena detaliczna kolumny: 4999 zł / szt.

Sugerowana cena detaliczna stojaka: 449zł / szt.