JBL L52 Classic
JBL L52 Classic
NOWOŚCI
03.12.2021

Na polskim rynku pojawiają się właśnie nowe monitory JBL L52 Classic. Jako najmniejszy członek kultowej serii JBL Classic, L52 Classic zapewniają potężny dźwięk, który trzeba usłyszeć, aby w niego uwierzyć! Z JBL jednak wszystko jest możliwe!

 

JBL Classic to wyjątkowa rodzina produktów luxury audio o najwyższej klasy właściwościach akustycznych i ponadczasowym designie retro. Nowe monitory L52 Classic, podążając za większymi modelami L100 Classic i L82 Classic, doskonale odnajdują się w tym zestawie. Wygląd L52 Classic nawiązuje do większego rodzeństwa obudową z forniru z drewna orzechowego i piankową maskownicą Quadrex, dostępną w kolorze czarnym, niebieskim lub pomarańczowym.

JBL L52 Classic zostały zaprojektowane i skonstruowane w znanym na całym świecie zakładzie inżynierii akustycznej JBL w Northridge w Kalifornii. To 2-drożne kolumny podstawkowe wykorzystujące zaawansowane technologie akustyczne JBL w połączeniu z wielokrotnie nagradzanym stylem retro, inspirowanym przez wcześniejsze, kultowe modele. Na ten wyjątkowy design vintage składa się obudowa z prawdziwego forniru z drewna orzechowego i wybór maskownic z pianki Quadrex w trzech kolorach. Pod tak skonstruowaną, kultową obudową znajduje się kolumna skomponowana z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań akustycznych, zapewniająca legendarny dźwięk JBL, który zadowoli każdego miłośnika muzyki. Główną cechą tego monitora jest 0,75-calowy (20 mm) tytanowy tweeter z falowodem z soczewką akustyczną oraz 5,25-calowy (133 mm) woofer z czystej celulozy z odlewanym koszem. Całość pracuje w obudowie typu bass-reflex z dostrojonym z przodu portem. To legenda czerpiąca z najnowocześniejszych technologii!

JBL L100 Classic i JBL L82 Classic otrzymały wiele nagród i wyróżnień od czasu ich wprowadzenia do sprzedaży. Kiedy zespół programistów tworzył koncepcję wersji kompaktowej, wydajność musiała być pierwszorzędna i przekraczać wszelkie oczekiwania dotyczące produktu tej wielkości. Wykorzystując 75 lat doświadczenia JBL, inżynierowie z Harman Center of Acoustics Excellence w Northridge w Kalifornii stworzyli model L52 Classic osiągając sukces pod każdym względem. Bas jest potężny, dźwięk dynamiczny, a scena dźwiękowa wyjątkowo duża. Dla tych, którzy nie mają miejsca na większe modele z serii Classic, L52 Classic to idealne rozwiązanie bez szkody dla dźwięku.

„L52 Classic jest tak atrakcyjną propozycją dzięki dużemu dźwiękowi, niewielkim rozmiarom i atrakcyjnej cenie”, mówi Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktów w Harman Luxury Audio. „Miłośnik muzyki otrzymuje fenomenalnie brzmiący głośnik o doskonałej konstrukcji i 75-letniej tradycji JBL, będącej gwarancją wysokiej wydajności i jakości na lata przyjemności słuchania”.

 

Specyfikacja techniczna:

Dwudrożna kolumna podstawkowa

Głośnik niskotonowy: 5,25" (133 mm) z czystej celulozy (JW135PW-4)

Przetwornik wysokotonowy: 0,75" (20 mm) tytanowy z falowodem (JT020TI1-4)

Zalecana moc wzmacniacza: 10-75 W RMS

Impedancja: 4 Ohm

Czułość głośnika: 85 dB/2,83 V/1 m

Pasmo przenoszenia: 47 Hz -24 kHz (-6 dB)

Częstotliwość podziału: 2,8 kHz

Obudowa typu bass reflex z forniru z drewna orzechowego

Sugerowana cena detaliczna: 2490 zł / szt.