JBL Authentics L8SP i L16SP
JBL Authentics L8SP i L16SP
NOWOŚCI
15.02.2016

JBL Authentics L8SP i L16SP to wysokiej klasy stereofoniczne systemy audio o mocy 120W (L8SP) i 300W (L16SP). Wyposażono je w Spotify Connect, Bluetooth z NFC, AirPlay, DLNA, technologię Clari-Fi, aplikację do sterowania dla Android i iOS, dwa porty USB do ładowania urządzeń przenośnych, wejście optyczne, a w przypadku L16SP również wejście stereo RCA.

 

Modele JBL Authentics L8SP i L16SP inspirowane są legendarnymi monitorami studyjnymi JBL Century L100. Łączą w sobie klasyczną konstrukcję akustyczną z zaawansowaną technologią łączności bezprzewodowej. Drewniana obudowa zestawu L16SP wykończona została naturalnym fornirem orzechowym, natomiast model L8SP wykończono w kolorze czarnym na wysoki połysk. Wyjątkowa jakość dźwięku i łatwa łączność bezprzewodowa umożliwiają podłączanie różnorodnych urządzeń przenośnych za pomocą technologii AirPlay, DNLA czy Bluetooth®. Ponadto oba systemy stereofoniczne wyposażone są w wejścia optyczne, a w przypadku L16SP również wejście gramofonowe.

JBL Authentics L8SP z powodzeniem wypełnia całe pomieszczenie wyjątkowej jakości brzmieniem JBL. Zaawansowana konstrukcja akustyczna i 120 W (RMS) sumarycznej mocy JBL pozwalają uzyskać dynamiczny, szerokopasmowy dźwięk stereo w jednej kompaktowej obudowie. Zoptymalizowane przetworniki nisko- i wysokotonowe w połączeniu z zaawansowanymi układami elektronicznymi i technologią cyfrowego przetwarzania dźwięku pozwalają uzyskać szerokopasmowy dźwięk stereofoniczny o obszernej scenie stereofonicznej. To również łatwe bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku ze smartfonów, tabletów, komputerów i odtwarzaczy multimedialnych. Obsługuje technologię AirPlay dla iTunes i urządzeń iOS, DNLA dla urządzeń Android i Windows PC oraz łączność Bluetooth® – w tym funkcję szybkiego parowania urządzeń Bluetooth® za pomocą technologii Near Field Communication (NFC). Ten zestaw głośnikowy potrafi automatycznie wybierać odpowiedni format odtwarzania strumieniowego, upraszczając korzystanie ze wszystkich urządzeń.

JBL Authentics L16SP to połączenie legendy dźwięku z nowoczesną łącznością. Zaawansowana konstrukcja akustyczna i 300 W sumarycznej mocy pozwalają uzyskać spektakularny, szerokopasmowy dźwięk stereo w jednej, średniej wielkości obudowie. Wysokiej jakości głośniki JBL w połączeniu z cyfrowym przetwarzaniem i wzmacnianiem dźwięku oraz precyzyjną konstrukcją akustyczną zapewniają niedoścignioną jakość dźwięku. Zoptymalizowane przetworniki nisko- i wysokotonowe w połączeniu z zaawansowanymi układami elektronicznymi i technologią cyfrowego przetwarzania dźwięku pozwalają uzyskać szerokopasmowy dźwięk o obszernej scenie stereofonicznej. To brzmienie godne oklasków! Łączność typu wszystko-w-jednym oznacza strumieniowe odtwarzanie dźwięku bezprzewodowo oraz z urządzeń analogowych, optycznych i gramofonów. Obsługuje technologię AirPlay dla iTunes i urządzeń iOS, DNLA dla urządzeń Android i Windows PC oraz łączność Bluetooth® – w tym funkcję szybkiego parowania urządzeń Bluetooth® za pomocą technologii NFC (Near Field Communication). Zestaw głośnikowy automatycznie dobiera format odtwarzania strumieniowego stosownie do potrzeb, upraszczając korzystanie z wszelkich urządzeń. Technologia Harman Clari-Fi pozwala odzyskać szczegóły nagrań tracone we współczesnych skompresowanych plikach dźwiękowych dodając szczegółowości i energii strumieniom muzycznym niskiej jakości. Zestaw głośnikowy JBL Authentics L16SP wyposażony jest w dwa gniazda USB do ładowania urządzeń przenośnych.

Na uwagę zasługuje również funkcjonalność Spotify Connect w obu dostępnych modelach. Pozwala na odtwarzanie muzyki poprzez systemy L8SP lub L16SP i kontrolowanie jej przez aplikację Spotify na smartfonie, tablecie czy komputerze PC. Słuchanie jest płynne. Można też w tym czasie odbierać rozmowy, grać w gry, a nawet wyłączyć telefon czy komputer - wszystko to bez przerywania muzyki! Spotify Premium pozwala na słuchanie milionów utworów bez reklam, ulubionych artystów i najnowszych hitów.

 

Specyfikacja techniczna

JBL Authentics L8SP

Głośniki wysokotonowe: 25 mm (1 cal)

Głośniki niskotonowe: 101,6 mm (4 cale)

Pasmo przenoszenia: 45 Hz – 35 kHz

Maksymalne ciśnienie akustyczne: 104 dB SPL z 1 m

Stosunek sygnału do szumu:

wejścia bezprzewodowe i analogowe: 92 dB

wejścia cyfrowe: 98 dB

Moc wzmacniacza: 4 x 30 W RMS

Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD) przy mocy znamionowej: < 0,1%

Formaty bezprzewodowego odtwarzania dźwięku: AirPlay, DLNA, Bluetooth z funkcją NFC, przełączane automatycznie

Złącza: 1 x stereo 3,5 mm, 2 x U SB (typ A), 1 x optyczne wejście cyfrowe

Cena: 2799 zł

 

JBL Authentics L8SP

Głośniki wysokotonowe: 25 mm (1 cal)

Głośniki średniotonowe: 51 mm (2 cale)

Głośniki niskotonowe: 133 mm (5,25 cala)

Pasmo przenoszenia: 35 Hz – 35 kHz

Maks. ciśnienie akust.: 108 dB SPL z 1 m

Stosunek sygnału do szumu:

wejścia bezprzewodowe i analogowe: 92 dB

wejścia cyfrowe: 98 dB

Moc wzmacniacza: 6 x 50 W RMS

Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD) przy mocy znamionowej: < 0,1%

Formaty bezprzewodowego odtwarzania dźwięku: AirPlay, DLNA, Bluetooth, przełączane automatycznie

Złącza: 1 x stereo 3,5 mm, 2 x USB (typ A), 1 x wejście gramofonowe RCA, 1 x optyczne wejście cyfrowe

Cena: 4199 zł