JBL Authentics 500
JBL Authentics 500
NOWOŚCI
18.01.2024

JBL Authentics 500 to zupełnie wyjątkowe połączenie stylistyki retro i muzyki Dolby Atmos® w zachwycającym pod każdym względem głośniku domowym!

JBL Authentics 500 wypełni każdy pokój awangardowym dźwiękiem i efektownym stylem. Od maskownicy Quadrex po niestandardową, skóropodobną obudowę – głośnik jest inspirowany kultowymi projektami JBL z lat 70., dostosowanymi do potrzeb XXI wieku. To najnowsze technologie dźwięku i sterowania. Realistyczny dźwięk high-definition Dolby Atmos® Music możliwy jest dzięki aluminiowym głośnikom wysokotonowym oraz opatentowanemu portowi bass-reflexu SlipStream™. Dzięki Google Assistance i Amazon Alexa można m. in. jednocześnie odtwarzać swoją ulubioną muzykę, czy sterować inteligentnymi urządzeniami domowymi wyłącznie za pomocą głosu. Te 270 watów 3,1-kanałowego dźwięku z wirtualnym systemem Dolby Atmos® zapewnia realistyczne wrażenia muzyczne, które sprawiają, że słuchacze czują się, jak na koncercie na żywo – i to w pierwszym rzędzie. Trzy 25-milimetrowe głośniki wysokotonowe i trzy 2,75-calowe głośniki średniotonowe zapewniają tak wyraźny dźwięk, że każdy szczegół ulubionej piosenki brzmi zupełnie jak nowy, podczas gdy 6,5-calowy subwoofer skierowany w dół i opatentowany port bass-reflex SlipStream™ rozszerzają niskie tony na nowy poziom, który daje się faktycznie poczuć. Treści Dolby Atmos® Music są dostępne w kompatybilnych serwisach streamingowych w aplikacji JBL One.
JBL Authentics 500 to kultowy styl inspirowany klasycznymi projektami JBL, który zapewnia nieszablonowy wygląd każdemu pomieszczeniu, a ponadto z łatwością wypełnia nawet największą przestrzeń doskonałym dźwiękiem JBL. Wysokiej jakości aluminiowa rama głośnika, specjalnie zaprojektowana skóropodobna obudowa i maskownica Quadrex składają się na nieszablonową, pełną wdzięku całość.
Usługi strumieniowania muzyki przez wbudowane Wi-Fi to możliwość doświadczenia wszystkiego – od podcastów po radio internetowe – w zapierającym dech standardzie high definition. Można też strumieniować muzykę przez AirPlay, Alexa Multi-Room Music (MRM), Chromecast built-in™ oraz Spotify Connect i wyjść z pokoju lub odebrać połączenie bez przerywania odtwarzania muzyki. Połączenie Wi-Fi zapewnia automatyczne aktualizacje oprogramowania i funkcji głośnika.
Asystent Google i Amazon Alexa są dostępne jednocześnie, co daje klientom maksymalną swobodę i wygodę sterowania inteligentnymi urządzeniami domowymi, korzystania z większej liczby usług strumieniowania muzyki oraz pomocy dowolnego asystenta – w dowolnym momencie za pomocą samego głosu. Amazon Alexa i Google Assistant mogą nie być dostępne we wszystkich krajach lub językach, a dostępność i funkcjonalności mogą się różnić. Dodatkowo bezproblemowe parowanie Bluetooth to możliwość udostępniania playlisty poprzez sparowanie JBL Authentics 500 z dowolnymi urządzeniami Bluetooth.
Dźwięk JBL Authentics 500 można spersonalizować za pomocą intuicyjnych elementów sterujących, które dostosowują głośność oraz niskie i wysokie tony. Alexa lub Asystent Google pozwalają sterować urządzeniem za pomocą głosu. Można też użyć aplikacji JBL One, aby na jeszcze więcej sposobów dostosować korektor graficzny, ustawienia i znaleźć swoją ulubioną piosenkę za pomocą zintegrowanych usług muzycznych.
Odtwarzanie multi-room to możliwość ustawienia w domu kilku głośników JBL Authentics, by korzystając z aplikacji Google Home lub Amazon Alexa, dostosować klimat w każdym pokoju, łącząc dwa lub więcej głośników z jedną listą odtwarzania i sprawiając, że każdy usłyszy tę samą piosenkę. A dzięki automatycznej kalibracji i optymalizacji wydajności dźwięku w każdej lokalizacji po każdym włączeniu głośnika, zawsze otrzymuje się świetne brzmienie w dowolnym miejscu.
Wykonany z tkanin pochodzących w 100% z recyklingu, tworzyw sztucznych pochodzących w 85% z recyklingu i w 50% z aluminium z odzysku głośnik JBL Authentics 500 jest dostępny w tekturowym pudełku z certyfikatem FSC zadrukowanym atramentem sojowym.


Specyfikacja techniczna
Ogólne dane techniczne
System dźwiękowy 3.1 i Dolby Atmos Music
Zasilanie 100 – 240 V AC, ~ 50/60 Hz
Całkowita moc wyjściowa głośników (maks. przy THD 1%) 270 W
Przetwornik 3 x kopułka wysokotonowa Al 25 mm + 3 x głośnik średniotonowy 2,75” + głośnik niskotonowy 6,5”
Pobór mocy w sieciowym trybie czuwania < 2,0 W
Temperatura pracy 0–45°C
Parametry audio
Pasmo przenoszenia 40 Hz – 20 kHz (-6 dB)
Wejścia audio 1 wejście audio, Bluetooth/Wi-Fi, Ethernet i USB (odtwarzanie przez USB jest dostępne w wersji amerykańskiej. W innych wersjach USB służy wyłącznie do celów serwisowych)
Specyfikacja USB
Port USB Typ C
USB 5 V DC, 1 A
Obsługiwany format plików mp3, WAV Kodek MP3: MPEG 1 Layer 2/3, MPEG 2 Layer 3, MPEG 2.5 Layer 3
Częstotliwość próbkowania MP3 16 – 48 kHz
Szybkość transmisji bitów MP3 80–320 kpbs
Parametry sieci bezprzewodowej
Wersja Bluetooth 5.3
Profil Bluetooth A2DP 1,3.2, AVRCP 1,5
Zakres częstotliwości nadajnika Bluetooth 2400–2483,5 MHz
Moc nadajnika Bluetooth < 17 dBm
Sieć Wi-Fi IEEE 802,11 a/b/g/n/ac/ax (2,4/5 GHz)
Zakres częstotliwości nadajnika Wi-Fi 2,4 GHz 2412–2472 MHz (częstotliwość 2,4 GHz dla pasma ISM, 11 kanałów w USA, 13 kanałów w Europie i innych lokalizacjach)
Moc nadajnika Wi-Fi 2,4 G < 20 dBm
Zakres częstotliwości nadajnika Wi-Fi 5 GHz 5,15–5,35 GHz, 5,470–5,725 GHz, 5,725–5,825 GHz
Moc nadajnika Wi-Fi 5G < 23 dBm
Wymiary
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 447 x 240 x 255,7 mm
Waga 7,8 kg
Wymiary opakowania (szer. x wys. x gł.) 515 x 322 x 315 mm
Waga opakowania 11,4 kg
Sugerowana cena detaliczna 2899 zł