Elegancki partner podróży
NAGRODY

Na jednej z prezentacji przeprowadzanych w Amsterdamie widzowie zostali zaskoczeni faktem, że głośnik bezprzewodowy z funkcjami konferencyjnymi Harman Kardon Esquire zmieścił się w wewnętrznej kieszeni marynarki prowadzącego. Nikt tego nie zauważył! Zauważyło go natomiast ostatnio jury tegorocznych nagród EISA 2014-2015. HK Esquire Mini uznany został za najlepszy produkt w kategorii Przenośny system audio.

 

To maleństwo jest niewiele większe od niektórych współczesnych smartfonów, ale wyróżnia się elegancją, funkcjonalnością, a przede wszystkim doskonałą mocą dźwięku. Idealnie pasuje do miejskiego trybu życia. Posiada wysublimowany i harmonijny design. Równocześnie Harman Kardon Esquire Mini to rewolucyjne rozwiązanie technologiczne. Nie zmarnowano żadnej okazji by udoskonalić konstrukcję głośników – są dopracowane po mistrzowsku i wykonane z najwyższej jakości materiałów. Wmontowane przetworniki są wydajne, a ich pasmo niskotonowe zostało poszerzone. Wszystko to składa się na wyjątkowe wrażenia akustyczne bez względu na to czy słucha się ulubionej muzyki, czy prowadzi rozmowy biznesowe.

Szczotkowane aluminium, prawdziwa skóra i warstwa ceramiki pozwoliły stworzyć małe dzieło sztuki. Ten głośnik oferuje niezwykłą moc i czystość dźwięków, które zamknięto w zgrabnej, harmonijnej konstrukcji. Aluminiową obudowę wzmocniono warstwą ceramiki, która odporna jest na zarysowania. Całość dopełnia skórzane wykończenie. Tak skonstruowany HK Esquire Mini jest piękny i wytrzymały – stworzony do podróży służbowych i nie tylko. W łatwy sposób łączy się z wybranymi urządzeniami i, dzięki technologii Bluetooth®, odtwarza muzykę stereo strumieniowo. Ten ultrakompaktowy głośnik stereo posiada akumulator zapewniający 8 godzin pracy bez przerwy. Natomiast gniazdo USB umożliwia ładowanie innych urządzeń przenośnych. Ulubiona muzyka brzmi zawsze doskonale. Nie koliduje to jednak z prowadzeniem rozmów konferencyjnych, wówczas odsłuch muzyki zostaje wstrzymany. Wszystko dzięki uniwersalnemu systemowi konferencyjnemu opartemu na dwóch mikrofonach z technologią tłumienia echa i zakłóceń z zewnątrz. Nasz rozmówca zdaje się być w tym samym pomieszczeniu co my, a to ma zasadniczy wpływ na komfort prowadzonych konwersacji.

Potwierdzenie unikalności urządzenia znajdujemy także w uzasadnieniu przyznanej nagrody EISA 2014-2015: Bardzo atrakcyjny, przenośny i stylowy głośnik, który legitymuje się mocą 2x4W, Esquire Mini zapewnia doskonałe wrażenia audio z wyjątkowo wysoką jakością dźwięku. Konstrukcja jest smukła i elegancka, a materiały trwałe, natomiast podstawa utrzymuje pionowo głośnik dla lepszego brzmienia. Esquire Mini jest dla ludzi w ruchu, ma wbudowany akumulator umożliwiający pracę przez 8 godzin i USB do ładowania urządzeń zewnętrznych. Ponadto, może być stosowany jako zestaw głośnomówiący dla połączeń telefonicznych. Esquire Mini otrzymuje nagrodę EISA za doskonałą funkcjonalność i imponującą jakość dźwięku.

Może się zdarzyć tak, że słysząc w biurze czy parku doskonałe brzmienie muzyki będziemy się zastanawiać skąd ono dobiega. Rozglądając się za źródłem dźwięku nie znajdziemy masywnych głośników, za to odkryjemy HK Esquire Mini – głośnik niepozorny pod względem wielkości, ale przyciągający wzrok ze względu na piękno konstrukcji oraz jakość brzmienia. Nie dajmy się zaskoczyć, zaskoczmy innych sprawiając sobie tak elegancji prezent.

 

Specyfikacja:

Przetworniki: 2 × 27mm

Moc znamionowa: 2 × 4W

Pasmo przenoszenia: 180~20kHz

Stosunek sygnał-szum: 80dB

Typ akumulatora: litowo-polimerowy (3.7V, 2000mAh)

Gniazdo Micro USB: 5V, 1.0A

Gniazdo USB: 5V, 1.0A

Możliwości połączenia: Bluetooth®, Aux-in

Czas odtwarzania muzyki: do 8h (zależnie od poziomu głośności i zawartości audio)

Czas ładowania akumulatora: 3 do 5 h (zależy od ładowarki)

Wymiary (szer × gł × wys): 140mm × 24mm × 75.4mm

Waga: 238g

Pasmo transmitera Bluetooth®: 2.402GHz~2.480GHz

Moc transmitera Bluetooth®: 0~4dBm

Modulacja transmitera Bluetooth®: GFSK, 8DPSK, _/4DQPSKCena: 639 zł

Cena: 639 zł