Ekstremalnie dobry JBL Xtreme!
Ekstremalnie dobry JBL Xtreme!
NOWOŚCI
12.04.2015

Najnowszy głośnik przenośny JBL Xtreme to ekstremalnie dobra jakość dźwięku w urządzeniu bezprzewodowym. Ponadto to głośnik odporny na zachlapania, o wysokiej jakości wykończeniu. Dostępny w kolorze czarnym, czerwonym i niebieskim.

 

JBL Xtreme to zaawansowany przenośny głośnik Bluetooth wykorzystujący cztery aktywne przetworniki i dwie widoczne membrany pasywne JBL. Generuje potężny, budzący podziw dźwięk stereo, a dodatkowo nie ogranicza użytkownika zbędnymi kablami. Głośnik zasilany jest przez potężny akumulator litowo-jonowy o pojemności 10 000 mAh, który zapewnia nawet 15 godzin odsłuchu! Ponadto posiada dwa wyjścia USB do ładowania innych urządzeń. Pozwala cieszyć się muzyką tak długo, jak się tego zapragnie. Głośnik JBL Xtreme zapewnia wiele wrażeń, bez względu na okoliczności – w pomieszczeniu, na zewnątrz, przy basenie czy podczas grilla. Jego odporna na zachlapanie konstrukcja jest dostępna w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i czerwonym. Model JBL Xtreme wykorzystuje również wbudowany głośnik z funkcją tłumienia zakłóceń i echa, dzięki czemu idealnie się sprawdza podczas połączeń konferencyjnych, a także technologię bezprzewodowego łączenia kilku głośników JBL Connect, która pozwala zwiększyć wrażenia z odsłuchu.

Muzyka przesyłana jest do głośnika strumieniowo poprzez Bluetooth. Połączenie nawiązać mogą aż trzy smartfony czy tablety jednocześnie. Można je również podładować przez port USB za pomocą głośnika. Wbudowany zestaw głośnomówiący pozwala odbierać krystalicznie czyste rozmowy z poziomu głośnika za dotknięciem jednego przycisku (słuchawki).

Odporność na zachlapanie oznacza spokój, gdy pada deszcz lub gdy głośnik zostanie niechcący oblany. Można go nawet myć pod bieżącą wodą. Nie wolno jedynie zanurzać go w wodzie. Zastosowana w głośniku wzmocniona konstrukcja gumowa jest gustowna i trwała.

Technologia JBL Connect pozwala stworzyć własny system łączący ze sobą wiele głośników wyposażonych w tę technologię. Odsłuch muzyki zyskuje wówczas na sile. Membrana pasywna JBL, widoczna po obu bokach urządzenia, zapewnia doskonałe brzmienie basów. Można je nawet zobaczyć i poczuć! To dowód mocy drzemiącej w tym głośniku.

 

Cena: 1299 zł

 

Specyfikacja techniczna:

Wersja Bluetooth: 4.1

Wsparcie dla: A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6, HSP V1.2

Głośnik niskotonowy 2 x 63 mm

Głośnik wysokotonowy: 2 x 35 mm

Moc znamionowa: obwód bi-amp 2 x 20 W (tryb AC)

Pasmo przenoszenia: 70 – 20kHz

Stosunek sygnału do szumu: >80 dB

Zasilanie: 19V3A

Czas ładowania baterii: 3,5 h

Czas odtwarzania muzyki: do 15 godzin (rożni się w zależności od ustawień głośności i treści audio)

Jedno wyjście USB do zasilania: 1 x 2A

Dwa wyjścia USB do zasilania: 2 x 1A

Moc nadajnika Bluetooth: 0-4 dBm

Zakres częstotliwości nadajnika Bluetooth: 2,402 – 2,480 GHz

Modulacja nadajnika Bluetooth: GFSK, π/4 DQPSK, 8DPSK

Wymiary (wys. x szer. x gł.): 126 x 283 x 122 mm