CES 2020
CES 2020
NOWOŚCI
22.01.2020

Największa na świecie wystawa elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show (CES 2020) odbyła się w Las Vegas w terminie 6-9 stycznia 2020. Ekspozycja, jak co roku, obfitowała w nowe technologie i rozwiązania przyszłości, a produkty marek koncernu Harman doskonale odnalazły się w tym towarzystwie!

 

Jedną z bardziej rozbudowanych stref na stoisku Harman usytuowanym w hotelu Hard Rock w Las Vegas była strefa słuchawek. JBL świętował w ramach CES 2020 sukces sprzedaży 100 milionów słuchawek! Równocześnie zapowiedział też swoje wejście ze słuchawkami dedykowanymi graczom w ramach serii JBL Quantum, a w dziedzinie słuchawek lifestylowych nową serię JBL Club. Jest czego wyczekiwać!

Kierując się pasją do innowacji, zaangażowaniem w dostarczanie legendarnego dźwięku PRO oraz ukierunkowanym na użytkownika podejściem do projektowania, które jest unikalne w branży, JBL zasłynął z dostarczania najnowszych przełomowych technologii użytkownikom słuchawek na całym świecie. W ramach tej strategii rozwoju JBL wkracza do kwitnącej branży gier wideo, wprowadzając serię siedmiu modeli JBL Quantum, pierwszych słuchawek JBL stworzonych wyłącznie dla graczy.

Równocześnie JBL przedstawił też swoją pierwszą serię słuchawek inspirowaną przez muzyków koncertowych – JBL CLUB. Obejmuje ona modele JBL CLUB ONE, JBL CLUB 950NC i JBL CLUB 700BT łączące wrażenia sceniczne z zaawansowanymi funkcjami zaprojektowanymi do użytku codziennego. To słuchawki nauszne i wokółuszne, które doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i w podróży.

Sporo emocji wzbudziły również zapowiedzi nowych głośników bezprzewodowych, a wśród nich między innymi JBL Boombox 2, JBL Flip 5 Eco, JBL Tuner 2, JBL Horizon 2, a także nowa odsłona kultowych Harman Kardon SoundSticks 4.

Dla miłośników rozrywki nie lada gratką będzie soundbar JBL Bar 9.1 zapewniający dźwięk przestrzenny z wbudowaną obsługą Dolby Atmos, który zapewnia doskonałą kinową atmosferę. Słuchacze niemal poczują helikoptery krążące nad ich ulubionym bohaterem filmu akcji, dzięki czterem skierowanym w górę przetwornikom, które dosłownie przenoszą dźwięk na nowy poziom, wykorzystując odbicia w pomieszczeniu. W zestawie znajduje się 10-calowy aktywny subwoofer zapewniający potężny bas oraz dwa odłączane, zasilane akumulatorem, bezprzewodowe głośniki tylne.

Linia produktów Harman Kardon Citation poszerzona została o przenośny głośnik Citation 200 wyposażony w bazę ładującą, ochronę IPX4 przed zachlapaniem oraz wbudowany akumulator zapewniający do 8 godzin odtwarzania, a także Citation Oasis – wielofunkcyjny kompaktowy głośnik z wbudowanym budzikiem, funkcjami bezprzewodowego ładowania telefonu i strumieniowym przesyłaniem muzyki. Użytkownicy mogą również korzystać z opcji trybu uśpienia, która automatycznie wyłącza Wi-Fi w godzinach snu. Ponadto do rodziny dołącza Citation Multibeam™ 700 jako najnowszy kompaktowy soundbar z kolorowym wyświetlaczem LCD, technologią MultiBeam™ i siedmioma przetwornikami zapewniającymi wciągający dźwięk przestrzenny. Najnowszy soundbar można również sparować z Citation Sub S, kompaktowym, bezprzewodowym subwooferem, który zapewnia najlepszy w swojej klasie bas. Te dwa urządzenia, wyposażone w technologię WiSA, w połączeniu z głośnikami Citation Surround i/lub Tower, zapewniają bezprzewodowe wrażenia kina domowego.

Na wystawie doskonale zaprezentowały się również kolumny i elektronika luxury audio. Nowe JBL L82 Classic to mniejsze siostry modelu JBL L100 Classic. Bardziej kompaktowe JBL-e zapewniają wysokiej jakości dźwięk hi-fi i atrakcyjną estetykę, która koresponduje zarówno ze stylem retro, jak i nowoczesnym.