AKG K845BT
AKG K845BT
NAGRODY
05.09.2014

Co prawda słuchawki bezprzewodowe AKG K845BT funkcjonują już na rynku od lutego tego roku i niejednokrotnie wiele się o nich mówiło, ale o dobrym sprzęcie warto przypominać. A że K845BT są najlepszym produktem, potwierdza tegoroczna nagroda EISA 2014-2015 przyznana w kategorii „Słuchawki bezprzewodowe”.

 

Jurorzy nagród EISA, którymi są redaktorzy naczelni magazynów branżowych z 20 krajów Europy, podkreślają co roku, że nagradzane produkty muszą spełniać dwa podstawowe warunki: po pierwsze muszą być doskonałej jakości, a po drugie dostępne w większości krajów europejskich. To zresztą nie pierwsza nagroda przyznana temu modelowi słuchawek. Zostały już zauważone na początku tego roku – na Międzynarodowej Wystawie Elektroniki Użytkowej (CES) w Las Vegas. Na co zwrócono szczególną uwagę przyznając nagrodę europejską? W uzasadnieniu czytamy:

To jakość dźwięku wywalczyła w tym roku nagrodę EISA słuchawkom AKG. K845BT to słuchawki nauszne wyposażone w 50 mm przetworniki, konstrukcję z portem bass reflexu, duże nauszniki oraz metalowy pałąk. Słuchawki oferują wybór pomiędzy połączeniem kablowym lub parowaniem Bluetooth, z asystą NFC.

Lekkie, wygodne i stylowe, nadają się do przenoszenia i przechowywania, a używane bezprzewodowo mogą pracować prawie 8 godzin – ładowanie baterii odbywa się za pomocą kabla Micro-USB. To dobrze wyglądające słuchawki z łatwym sterowaniem, głębokimi basami i dobrze wyważonym, przyjemnym dźwiękiem. AKG K845BT są nie tylko idealne do słuchania muzyki, ze zintegrowanym mikrofonem słuchawki te są również idealne do wykonywanie połączeń telefonicznych.

Austriacki producent, należący do koncernu Harman, z dumą podkreśla studyjne spektrum dźwięku, który dostarczają słuchawki K845BT. Mocniej podbite basy zamknięto w doskonale dopracowanych muszlach nausznic. Bluetooth i NFC umożliwiają natychmiastową łączność słuchawek z urządzeniami mobilnymi, w tym z większością smartfonów, a sterowanie dźwiękiem odbywa się za pomocą przycisków, umieszczonych ergonomicznie na jednej z muszli. Słuchawki wykonano naprawdę solidnie, z wykorzystaniem metalowych podzespołów oraz miękkiego obicia ze skóry – jak dla profesjonalisty. A jednak są stosunkowo lekkie i można je szybko schować za sprawą dwupłaszczyznowego mechanizmu składania. Zmieszczą się nawet w kieszeni! Dostępne są w kolorze białym lub czarnym. To słuchawki najwyższej jakości zapewniające wiele godzin komfortowego odsłuchu. Nie dziwi zatem kolejna przyznana im nagroda.

Przy okazji warto też wspomnieć, że koncern Harman został nagrodzony w tym roku jeszcze w dwóch dodatkowych kategoriach: Najlepszego Europejskiego Systemu Hi-Fi za głośnik JBL Authentics L16 oraz Najlepszego Urządzenia Mobilnego za głośnik Harman Kardon Esquire Mini.

 

Słuchawki AKG K845BT

Cena: 1199 zł

Specyfikacja:

Rodzaj i konstrukcja: słuchawki nauszne, zamknięte

Impedancja: 32 Ω

Maks. długość kabla 1.2 m

Dolna częstotliwość graniczna 20 Hz

Pasmo przenoszenia 20 – 20000 Hz

Przetworniki 50 mm

Maks. moc wejściowa 50 mW

Czułość 102 dB

Transmisja sygnału Bluetooth

Maks. czas pracy akumulatora 8 h